شیشه نقش مهمی در رگلاژ پنجره های دوجداره ایفا می کند به گونه ای که تعمیرکاران این حوزه معتقدند که بدون تنظیم وزن شیشه در لنگه و قاب نمی توان عملیات رگلاژ را به طور صحیح انجام داد.

تنظیم شیشه در تعمیرات پنجره دوجداره و رگلاژ پنجره های دوجداره بسیار حائز اهمیت است به گونه ای که اولین بخشی که تعمیرکار پنجره upvc اقدام به رگلاژ ان می کند شیشه است.

شیشه دوجداره به وسیله زیر شیشه هایی که به همین منظور تولید می شوند رگلاژ می گردند و باید از این شی پلاستیکی به درستی و در محل های مناسب استفاده کرد تا شیشه دچار فشار مضاعف نشده و شکستگی ایجاد نشود.

در هنگام نصب پنجره دوجداره و اندازه گیری توسط نصاب و اعلام به کارگاه تولیدی همواره یک مقدار معین به عنوان بادخور به منظور رگلاژ در نظر گرفته می شود.

و پس از نصب پنجره دوجداره ، شیشه در محل های مورد نظر قرار گرفته می شود و به وسیله زیر شیشه هایی که بیان کردیم نصاب پنجره دوجداره اقدام به رگلاژ پنجره های یو پی وی سی در بخش شیشه می کند.

بعد از گذشت زمان و استفاده نادرست از پنجره های دوجداره زیر شیشه هایی که برای رگلاژ به کار رفته بودند جا به جا می شوند که سبب می شود تا تنظیم وزن شیشه دچار مشکل شده و لنگه پنجره دچار افتادگی شود و در هنگام باز و بسته کردن دچار گیر و ایراد گردد و پس از ایجاد  این مشکل و گذر زمان و اقدام نکردن برای رگلاژ شیشه پنجره دوجداره ممکن است در اثر فشار لولا شکسته و لنگه از قاب جدا شده و خطراتی را به وجود اورد.

اقدام خود افراد برای تعمیر پنجره دوجداره مخصوصا در قسمت شیشه سبب می شود تا ایراداتی ایجاد شود که هزینه های زیادی را به بار بیاورد از جمله شکستن شیشه و افتادن لنگه و ایجاد خرابی در پروفیل و یراق الات.