امروزه استفاده از پنجره های دوجداره یو پی وی سی در ساختمان ها، به امری حیاتی تبدیل شده است،علت این انتخاب مزایای منحصر به فرد این نوع درب و پنجره ها می باشد که یکی از مهمترین این موارد عایق بندی و خاصیت درزبندی کامل می باشد.

پنجره یو پی وی سی

در این مقاله قصد داریم تا خاصیت عایق بندی پنجره های دوجداره یو پی وی سی را در انواع مختلف بررسی کنیم:

عایق بندی پنجره های upvc(یو پی وی سی ) ثابت

این نوع پنجره ها بهترین عایق صدا،دما و رطوبت بوده و با توجه به مهندسی و نوع ساخت در صدر پنجره های یو پی وی سی در امر عایق بندی محسوب میشود.

عایق بندی پنجره های upvc تک حالته

پنجره های تک حالته نیز از نظر عایق بندی در مقایسه با پنجره های ثابت کمبودی نداشته و تنها تفاوت ان در یراق الاتی است که در این نوع پنجره یو پی وی سی به کار رفته است، اما به علت باز و بسته شدن و احتمال خارج شدن از رگلاژ، احتمال کم شدن عایق و افزایش درز وجود دارد.

عایق بندی پنجره های upvc دو حالته

هنگامی که طراحی و ابزار یک الویت است  پنجره  دو جداره دوحالته راه حلی مناسب بشمار می رود. یراق آلات دوحالته  پنجره یو پی وی سی این امکان را به شما میدهد که تنها با یک دستگیره از سه حالت پنجره (باز، بسته، بازشوی از بالا) استفاده کنید. در حالت بازشو از بالا لولای خاص، این پنجره را در شیبی ملایم قرار داده تا بدون جابجایی پرده و دیگر وسایل، ورود و خروج جریان ملایم هوا را داشته باشیم. عایق بندی پنجره UPVC دوحالته با پنجره دوجداره ثابت یکسان است  و تنها تفاوت ان در باز و بسته شدن ان است.

عملکرد پنجره دوجداره دو حالته upvc بسیار آسان بوده و با یک دستگیره می توان هردو حالت بازشو را استفاده کرد کافیست دستگیره را بچرخانید. هنگامی که دستگیره به سمت پایین باشد، درب یا پنجره دو جداره قفل می باشد و برای بازشدن از بغل این پنجره کافیست جهت دستگیره را به حالت افقی در بیاورید، در انتها برای حالت بازشو از بالا کافیست دستگیره را به سمت بالا بچرخانید.

با مطالعه موارد ذکر شده مشاهده کردید که تمامی پنجره های یو پی وی سی در انواع مختلف دارای عایق بندی بالا بوده و امکان رگلاژ و درزبندی پنجره های دوجداره امکان پذیر است.