هوشمندسازی ساختمان ها و نقش پنجره دوجداره

با هوشمندسازی ساختمان خانه شما تبدیل به لوکس ترین و رویایی ترین خانه میشود که مدیریت و کنترل لوازم از راه دور ممکن است.

شما از طریق سنسورهای داخل ساختمان و اینترنت تبلت یا گوشی همراه خود قادر به مدیریت همه ی قسمت های خانه از جمله: کنترل روشنایی ساختمان, کنترل سیستم های گرمایشی و سرمایشی, کنترل باز و بسته بودن در و پنجره, دوربین های مدار بسته, کنترل افزایش دما برای جلوگیری از آتش سوزی, کنترل نفوذ گاز و … خواهید بود که با این امکانات هوشمند در مصرف برق و اتلاف انرژی به طور چشمگیری صرفه جویی میشود.
اگر چه اجرای پروژه های هوشمندسازی باعث افزایش هزینه های ساختمان میشود اما با کاهش هزینه های جانبی ساختمان در معدود زمانی هزینه های اولیه را تامین میکند و آرامش و امنیت خانه ها و ساختمان های تجاری و دولتی را دوچندان میکند.

هوشمندسازی و پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره هوشمند

امروزه با وجود پیشرفت روزافزون تکنولوژی گرایش به سمت یافتن راهکاری برای کاهش هدر رفت انرژی ساختمان و عایق بندی در برابر سرما و گرما و الودگی صوتی افزایش یافته، برای این کار طبق مطالعات گسترده تمرکز بیشتر روی پنجره دوجداره است.
بنابراین سعی بر این است که با نفوذ تکنولوژی هوشمند در دنیای صنعت و فناوری انقلاب بزرگی در تمام ابعاد زندگی انسان ها ایجاد شود. پنجره های دوجداره هم از این قائله مستثنی نیستند و تبدیل به پنجره هوشمند شده اند که اکنون مزیت های آن را بیان میکنیم:
به عنوان مثال تصور کنید که در یکی از روزهای گرم تابستانی در محل کارتان آفتاب مستقیما به پنجره مقابل شما میتابد و حسابی شما را کلافه کرده است و تنها راه استفاده از شیشه های دودی برای کاهش تابش است.

اما اگر این پنجره ها قابلیتی مثل عینک های فتوکرومیک داشته باشد و تنها زمانی که افتاب شدت بیشتری دارد دودی شود کار شما بسیار راحت تر و لذت بخش تر میشود. این کار با شیشه های الکتروکرومیک شدنی است که نمونه ای از پنجره های هوشمند است.

یا اینکه شیشه ای را تصور کنید که با یک کلید از حالت شفاف به حالت کدر تغییر حالت میدهد, ما میتوانیم از این شیشه ها در ساخت پنجره های ساختمان ها در صورت نیاز برای عدم دید و یا در شب استفاده کنیم, همچنین در حمام یا در فروشگاه ها و نمایشگاه ها استفاده کنیم.

پنجره های الکتروکرومیک و پنجره های با ذرات معلق نمونه هایی از پنجره های هوشمند هستند که از طریق کنترل هوشمند و ذخیره انرژی کمک شایانی به بشر خواهند کرد. نمونه های بسیاری از این پنجره های هوشمند ساخته شده اما هنوز در جهان متداول نشده است.
با تولید و استفاده انواع پنجره دوجداره در ساختمان ها، سالن های کنفرانس و ادارات به نسبت قابل ملاحظه ای از اتلاف انرژی جلوگیری میشود, اما این پنجره های دوجداره هوشمند نیز پس از مدتی با مشکلاتی مواجه میشوند که تعمیر پنجره upvc ان ها نیز ممکن است.

به ساختمانی هوشمند گفته می شود که تمام اجزای ان به وسیله شبکه های ارتباطی و سخت افزار در ارتباط باشند و با ایجاد یک تعامل سازنده یک حرکت پیش رو برای کارکرد اسان تر را محیا کند که درب و پنجره های دوجداره نیز نقش به سزایی را در تحقق این مهم دارا می باشند.

در ساختمان های در حال ساخت ایجاد بستر برای هوشمندی ، کار راحت تری است زیرا زیرساخت ها به سادگی پیاده سازی می شوند و می توان در اینده نه چندان دور پنجره های upvc را مجهز به سخت افزاهای متصل به گوشی های موبایل کرد تا باز و بست و رنگ و همچنین کارکرد ان را مدیریت کرد.

یکپارچه سازی محیط ساختمان به وسیله فناوری سبب بهینه سازی بیشتر انرژی نیز می شود و خیال شما را نیز از جهت های فراوان مانند امنیت ، زیبایی محیطی و کاربرد اسان تر راحت می کند و می توانید از یک زندگی دیجیتال لذت برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید