یکی از راه های موثر جلوگیری از ورود الودگی هوا و الاینده ها به منزل استفاده از درب و پنجره هایی با شیشه های دوجداره است که علاوه بر عایق بندی منزل و محل کار از ورود این نوع الاینده ها جلوگیری می کند و سلامتی شما را تضمین می کند.

الودگی هوا سالانه منجر به مرگ ۲۱ هزار نفر در تهران می شود و هشتاد هزار میلیارد تومن هم به اقتصاد کشور خسارت میزند. علت اصلی الودگی هوا در تهران و کلان شهرها وجود ذرات معلق و ریز کوچکتر از ۲٫۵ میکرون است،ایران هشتمین کشور آلوده، طبق شاخصی است که این ذرات را در هوا اندازه میگیرد.

البته بخش بزرگی از الودگی هوا با وارونگی دما اتفاق می افتد.

هنگامی که ذرات وارد هوا می شود به شدت برای سلامت انسان مضر است و حتی تحقیقات محققان نشان می دهد که این ذرات باعث افزایش مرگ و میر می شوند، به طوری که وقتی که ما نفس می کشیم این ذرات وارد عمیق ترین نقاط ریه شده و مشکلات و بیماری های از آسم تا مرگ را به دنبال خواهد داشت،نام دیگر ذرات ۲٫۵ میکرونی قاتل مخفی است.

ذراتی که ذکر کردیم به ۴ سیستم بدن اسیب می رساند:

  • سیستم تنفسی: اجزایی از ذرات که قابل حل هستند مستقیما وارد خون می شوند و ان هایی که قابل حل نیستند باعث التهاب می شوند.
  • سیستم قلب و عروق: بروز عوارض قلبی و ایجاد مشکل سیستم عصبی
  • جنین: الاینده ها منجر به اسیب وارد شدن به جنین و کاهش وزن ان ها در یک ماه ابتدایی می شود.
  • سیستم گردش خون: ذرات معلق باعث سمی شدن خون و لخته شدن و سکته می شوند.

باید دقت کنید که ذرات معلق و الاینده ها ممکن است به صورت طبیعی و یا عوامل انسانی وارد هوا شوند.

درب و پنجره دوجداره هیراد

تاثیر درب و پنجره دوجداره

درب و پنجره های دوجداره با توجه به نوع ساخت با پوشاندن کامل سطح این مشکل را حل کرده و با استفاده از لاستیک های مخصوص و چسب سیلیکون  و شیشه های دوجداره مانع از نفوذ هر گونه الودگی و الاینده به داخل منزل می شود.

اما باید دقت کنید که درب و پنجره upvc و الومینیوم زمانی این کارایی را دارند که کاملا تنظیم و رگلاژ شده و درزگیری و عایق بندی ان کاملا اصولی انجام شده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بخش تعمیرات و رگلاژ مراجعه کنید.